Do zdarzenia doszło 4 czerwca w godzinach popołudniowych. Patrol agencji ochraniającej teren bocznicy kolejowej zauważył czterech mężczyzn ubranych na ciemno, którzy z plecakami weszli na teren obiektu. Jak się okazało, grupa przygotowywała się do naniesienia graffiti na bok jednego ze składów pociągó
w.Pracownicy ochrony niezwłocznie podjęli interwencję. Po krótkim pościgu udało im się ująć jednego z wandali, a następnie wezwać na miejsce funkcjonariuszy policji. Pozostałym trzem uczestnikom procederu udało się zbiec przed przybyciem służ
b.Wezwani na miejsce policjanci wylegitymowali zatrzymanego mężczyznę. Okazał się nim 35-letni obywatel Niemiec, który posiadał przy sobie puszki z farbami. Kędzierzyńsko-kozielska policja ukarała schwytanego grafficiarza mandatem karnym.