36-latka z powiatu namysłowskiego była przekonana, iż „lewe” tablice rejestracyjne zapewnią jej bezkarność. Myliła się jednak bardzo. Została ustalona i zatrzymana przez kępińskich kryminalnych. Kobieta odpowie przed sądem za kradzież paliwa oraz bezprawne użycie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do jej pojazdu. Za to grozi jej kara do 5 lat więzienia.
Policjanci z Kępna na początku czerwca br. zostali powiadomieni, o kradzieży paliwa z jednej z miejscowych stacji paliw. Mundurowi ustalili, iż sprawczyni poruszała się Renaultem, do którego zatankowała paliwo oraz kanistra znajdującego się w bagażniku pojazdu za kwotę ponad 800 zł i odjechała bez zapłaty. Kobieta ukradła ponad 140 litrów paliwa. W trakcie prowadzonych działań wyszło na jaw, iż na czas kradzieży miała założone tablice rejestracyjne z innego pojazdu.
Kryminalni, po przejrzeniu monitoringu i wnikliwej analizie zebranych informacji ustalili tożsamość kobiety, która miała związek z tą sprawą. W środę 24 czerwca br. pojechali do powiatu namysłowskiego, aby zatrzymać 36-latkę. Kobietę zatrzymano i osadzono w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
Następnego dnia Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kępnie przedstawił jej dwa zarzuty: za bezprawne użycie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do jego pojazdu oraz kradzież paliwa.
Za te przestępstwa grozi jej do 5 lat więzienia. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
mł. asp. Anita Wylęga/MM



3 godzin temu









English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·