Seniorka zatrzasnęła drzwi, noc spędziła na ławce pod blokiem

3 godzin temu

Seniorka z Kędzierzyna-Koźa w nocy siedziała pod swoim blokiem, ponieważ zatrzasnęła drzwi i nie mogła się dostać do mieszkania. Na pomoc nad ranem ruszyli sąsiedzi, którzy starszą kobietę zauważyli na ławce.

– Około godz. 5.00 rano dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż na ławce przed jednym z bloków od dłuższego czasu siedzi seniorka – przekazuje mł. asp. Klaudia Tokarczyk z KPP Kędzierzyn-Koźle. – Z relacji zgłaszającego wynikało, iż kobieta prawdopodobnie nie może dostać się do swojego domu. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol.

Seniorka w nocy pod blokiem. Nie miała kluczy ani telefonu

Gdy mundurowi dotarli pod wskazany adres, zastali na ławce 81-letnią kobietę.

– Seniorka wyjaśniła, iż wieczorem wyszła z mieszkania tylko na chwilę, aby wyrzucić śmieci. Niestety, w tym czasie drzwi wejściowe zatrzasnęły się, a klucze zostały wewnątrz – relacjonuje Klaudia Tokarczyk.

W związku z faktem, iż nie miała przy sobie telefonu ani możliwości kontaktu z bliskimi, spędziła noc na zewnątrz.

Mundurowi po ustaleniu, które mieszkanie należy do staruszki, zauważyli, iż jedno z okien jest w nim uchylone.

– Policjantka sprawnie i bezpiecznie dostała się przez nie do wnętrza, a następnie otworzyła drzwi od środka, umożliwiając seniorce powrót do domu – mówi dyżurna kędzierzyńskiej policji.

Sprawa miała szczęśliwy finał. Poza zmęczeniem kobiecie nic jej się nie stało i nie wymagała pomocy lekarskiej.

***

Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydanie

Idź do oryginalnego materiału