W komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczystość ślubowania nowych funkcjonariuszy. Wręczono również medale pamiątkowe W-MOSG.

Dzisiaj w asyście pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej W-MOSG, zaproszonych gości, rodzin i przyjaciół, 33 funkcjonariuszy służby przygotowawczej i 5 kontraktowej, ślubowało „stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, choćby z narażeniem życia”.
Ślubowanie przyjął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Daniel Wojtaszkiewicz.
Komendant oddziału pogratulował ślubującym funkcjonariuszom wstąpienia w szeregi Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Powiedział „… jestem dumny, iż wybraliście służbę w Straży Granicznej. Pamiętajcie o tym, iż przez pryzmat realizowanych przez Was zadań, postrzegana będzie cała Straż Graniczna. Profesjonalizm Straży Granicznej jest doceniany nie tylko w Polsce, ale także w całej Unii Europejskiej. Dlatego też noście mundur z dumą i godnością …”.
W trakcie uroczystości, Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Daniel Wojtaszkiewicz za współpracę na rzecz bezpieczeństwa regionu oraz promowanie naszej codziennej służby wręczył medale 35-lecia powołania Straży Granicznej. Wyróżnienia otrzymali Nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo Zenon Piotrowicz oraz dziennikarka TVP 3 Olsztyn Anna Kieres.
Ponadto Komendant oddziału wręczył pracownikowi i funkcjonariuszom medale pamiątkowe W-MOSG.
W-MOSG

3 godzin temu








English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·