Znęcał się nad żoną, gdy był pod dobrą datą

1 miesiąc temu





Musiał wyprowadzić się z domu i nie może się zbliżać do żony, ani w jakikolwiek sposób się z nią kontaktować. W przeciwnym razie trafi za kratki.

59-letni mężczyzna co najmniej od pięciu miesięcy zachowywał się jak damski bokser. Znęcał się nad żoną, która jest jego rówieśniczką. Kobieta postanowiła przerwać przemoc.

Zaczęło się od kolejnej awantury. Mieszkaniec Kęt kolejny raz sobie wypił, a alkohol włączył mu funkcję agresora. Scysja zaczęła przybierać niebezpieczny obrót, dlatego żona postanowiła wezwać na pomoc policję.

Najbliżej domu jednorodzinnego, w którym trwała scysja, był patrol oświęcimskiej drogówki, pełniący służbę w gminie Kęty. Policjanci ustalili, iż mężczyzna od dłuższego czasu bywa agresywny wobec 59-latki, przede wszystkim, gdy był pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali damskiego boksera i przewieźli go do celi w Komisariacie Policji w Kętach, gdzie musiał wytrzeźwieć. Wtedy do pracy przystąpili kęccy kryminalni. Zebrali dowody fizycznej i psychicznej przemocy domowej. Ustalili, iż dochodziło do niej na pewno od pięciu miesięcy.

Gdy alkomat nie pozostawiał wątpliwości co do stanu trzeźwości mężczyzny, policjanci z pionu kryminalnego wręczyli mu nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania. Zakazali też zbliżania się do żony i jakiegokolwiek kontaktowania się z nią. Wyjaśnili, iż złamanie nakazu i zakazów może się skończyć aresztem śledczym. Powiadomili też, gdzie może szukać schronienia.

59-latkę stróże prawa objęli procedurą Niebieska Karta, dzięki której uzyska pomoc specjalistów z zespołu interdyscyplinarnego do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Z kolei podejrzanego będzie miał na oku dzielnicowy.

Krewkiemu kęczaninowi grozi kara do pięciu lat więzienia.

Policja radzi: Przerwij przemoc

Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały przemoc. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej, czy ośrodki interwencji kryzysowej. Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Idź do oryginalnego materiału